Технології дерев’яних будинків

Технологія будівництва каркасних будинків в стилі Модерн
Технологія будівництва будинків з клеєного брусу
Технологія будівництва будинків з профільованого брусу
Технологія будівництва будинків з оциліндрованого брусу

Технологія будівництва каркасних будинків в стилі Модерн
Каркасний дерев’яний будинок – це швидкомонтована конструкція, в якій всі несучі елементи закріплені між собою. Каркасна технологія є найбільш енергоефективною, оскільки стіни будинку повністю заповнюються утеплювачем.
Дерев’яний каркас – основа всієї будови і складається з окремих елементів: дощок, брусів, комбінованих балок різної конфігурації.
Перед монтажем каркасу деревина обробляється спеціальним антисептиком для запобігання появи плісняви, а після монтажу, каркас заповнюється теплоізоляційним матеріалом.

Основні переваги каркасної технології: високі темпи будівництва; у процесі будівництва не потрібно важкого підйомного устаткування; високі теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості; легкість конструкції зменшує навантаження на фундамент, що дозволяє значно здешевити його; можливість прибрати всі комунікації всередину стін.

Характерними особливостями каркасних будинків в стилі Модерн є відсутність симетрії, природні кольори фасаду, функціональні та практичні рішення в архітектурі та дизайні.

Технологія будівництва будинків з клеєного брусу
Клеєний брус – будівельний монолітний матеріал, виготовлений шляхом склеювання дощок. Виготовляється з деревини хвойних порід, переважно з сосни.
Зовні технологія будівництва будинків з клеєного брусу схожа на збірку зрубу з колоди або бруса природної вологості. Але властивості матеріалів відрізняються, тому технології будівництва дерев’яних будинків також різні.
Клеєний брус не схильний до деформацій і розтріскування, всі деталі будівлі виготоляються відповідно до проекту, з допусками, що обчислюються міліметрами.
Одна з основних навантажень у виробництві будинків з клеєного бруса лягає на архітектурно-конструкторський відділ. Всі побажання замовника оформляються в інженерно-архітектурний проект. У підсумку, замовнику доставляється комплект деталей будинку, готовий до зведення за принципом “конструктора”. Всі деталі конструкцій будівлі на виробництві маркуються, комплектуються і направляються на об’єкт з усіма необхідними інструкціями і супровідними документами.

Технологія будівництва будинків з профільованого брусу
Профільований брус – високотехнологічний будівельний матеріал, як правило виготовлений з деревини хвойних порід, а саме – сосни. При виробництві бруса не використовується клей чи інші хімічні речовини. Профільований брус є матеріалом, який дихає і є більш екологічним, але на відміну від клеєного бруса, схильний до більшої усадки, деформацій і розтріскування.

Профільований брус виглядає так: зовнішня сторона може мати форму як полуовалу, так і бути прямою; внутрішня сторона (в будинку з середини) зазвичай – рівна; а бічні сторони, мають форму шип-паз для стику, в які, в деяких видах профілювання, може укладається утеплювач. Завдяки наявності системи шип-паз – будівництво дерев’яних будинків з профільованого бруса здійснюється якісно і в стислі терміни.

Технологія будівництва будинків з оциліндрованого брусу
Оциліндрований брус – це дерев’яна колода, яка пройшла механічну обробку на спеціальному обладнанні і має однаковий діаметр по всій своїй довжині. Залежно від виду верстата колоді може надаватися відповідний профіль.
Колода з однаковим діаметром дозволяє, в процесі побудови, утворити більш тверду конструкцію і максимально зменшити відстань між колодами на стику. Підігнані впритул завдяки властивості герметичності кутових і вінцевих з’єднань, вони створюють міцні стіни і мають підвищену ізолюючу здатність. Отримана поверхня виглядає гладкою і не вимагає додаткової обробки стін. Як правило, на сушку будинку йде 4-6 місяців, після чого колоди ще раз покриваються з зовнішньої сторони антисептиком, а всередині – шліфуються і покриваються лаком.


Етапи будівництва дерев’яного будинку

1. Проектування будинків з дерева
Проектування дерев’яних будинків має свою специфіку. Можливі два варіанти: взяти готовий типовий проект і внести деякі свої корективи або розробити проект «з нуля».

Основні переваги готового проекту: економія часу – приступити до будівництва можна відразу, ретельне опрацювання проекту та оптимізація витрат матеріалів для зниження ціни.

Найчастіше в готові проекти вносять зміни щодо: збільшення висоти поверхів за рахунок додавання вінців; зміна покрівельного матеріалу;
виключення / додавання балкона або прилаштовування / збільшення тераси.

Індивідуальне проектування дерев’яних будинків переважно замовляють, коли потрібен будинок великої площі, особливі побажання замовника, і коли важлива індивідуальність.

Етапи робіт над індивідуальним проектом

1 Виїзд архітектора і технічного фахівця на ділянку для визначення місця майбутньої забудови, аналізу рельєфу, сторін світла і особливостей ділянки.

2 Заповнення форми технічного завдання, в якому враховуються:
– побажання по площі, поверховості будинку, кількості кімнат,
– визначення типу фундаменту і товщини стін,
– побажання клієнта по розташуванню будинку на ділянці,
– додаткові побажання (наприклад, за матеріалом покрівлі, наявності каміна),
– стилістичні та архітектурні особливості,
– бюджет будівництва (для розуміння загальної площі об’єкта і використовуваних в конструкціях матеріалів),
– ескізні варіанти, якщо вони є.
Чим точніше заповнений бриф, тим швидше можна буде отримати бажаний проект і розпочати будівництво будівлі.

3 Узгодження архітектором усіх рішень в проекті з замовником.

4 Затвердження готового проекту замовником.

Фахівці WOOD MASTER зможуть дати корисні поради по специфіці життя в заміському котеджі і особливостям обраного матеріалу.

При індивідуальному проектуванні будинку найбільш популярні побажання:
гараж, котельня, тамбур, мансардні вікна, панорамні вікна, друге світло, балкони, гардеробні / комори / пральні, – підсобні приміщення роблять життя в заміському будинку комфортним та зручним і дозволяють не захаращувати місця загального користування.

2. Фундамент
У стандартних проектах використовується свайно-ростверковий фундамент, який гарантовано витримає вагу дерев’яної конструкції при високому рівні грунтових вод. Перед початком робіт проводиться геодезичне і геологічне дослідження.

3. Виробництво
Кожен комплект брусу виробляється для конкретного проекту. Дерево не лежить довго на складі, тому не буває проблем з грибком та пліснявою.

4. Упаковка
Упаковка брусів перед доставкою забезпечує захист від проникнення вологи всередину, але не перешкоджає її виходу назовні. Брус не зіпсується під час зберігання на будівельному майданчику, навіть якщо йтимуть дощі. Кожна деталь маркується і укладається в послідовності складання.

5. Складання стін
Будівельники по порядку витягають деталі і укладають в потрібні місця. В процесі складання враховується можливість усадки: монтуються домкрати, шпильки, ковзаючі кріплення, залишаються технологічні зазори в віконних і дверних отворах.

6. Перекриття і покрівля
Стандартні перекриття монтують по дерев’яних балках. Усередині розміщують приховані комунікації (труби, проводку). Для підвищення звукоізоляції використовується кілька шарів мінеральної вати, стяжка.

Технологія укладання покрівельного покриття даху будинку залежить від типу покриття: гнучку покрівлю монтують шарами на цвяхи з проклеюванням стиків, металочерепицю прикручують на саморізи, цементно-піщану і керамічну – укладають без фіксації кожного шару.

При проведенні технічного нагляду інженер візуально оцінює якість підшивання дошки, перевіряє наявність вентиляційного зазору, проклейку вітрозахисної мембрани по краю, водостоки, якість монтажу мансардних вікон, гідроізоляцію стиків, водовідвідних планок. Зсередини перевіряється прокладка утеплювача, відсутність зазорів на стиках.

7. Вікна

Для комплектації дерев’яних будинків підходять пластикові, дерев’яні та алюмінієві віконні конструкції. Склопакети: енергозберігаючі, тоновані стекла – будь-які технології на Ваш смак.
При монтажі використовуються обсадні рами, що захищає віконні конструкції від усадки.

Віконні конструкції для будинку з дерев’яних брусів:

1 Пластикові вікна – міцні та надійні, стійкі до перепадів температури, широкий багатокамерний профіль рами і герметичний склопакет – забезпечують теплоізоляцію і звукоізоляцію.

2 Дерев’яні вікна – маю багато переваг:
– Екологічність – не виділяють шкідливих речовин при нагріванні.
– Висока міцність при невеликій вазі.
– Низька теплопровідність – дерево зберігає тепло.
– Можливість ремонту і реставрації.
– Естетичний зовнішній вигляд – натуральна деревина ідеально підходить до стін з дерев’яних брусів.
– Термін експлуатації – близько 50 років.

3 Алюмінієві розсувні конструкції – підходять для обробки веранд, балконів і терас. У сучасному варіанті алюмінієві вікна за якістю не відрізняються від пластикових. Існують і комбіновані моделі: каркас і зовнішня частина виконані з алюмінію, а внутрішня панель дерев’яна.

Конструкція склопакета

Склопакет займає 80% площі вікна. Конструкція складається з двох або трьох стекол, які з’єднані і герметично запаяні. Між стеклами знаходяться повітряні камери, які утримують в приміщенні тепло і захищають від вуличного шуму.
Залежно від побажань клієнтів ми використовуємо склопакети відповідної конструкції:
– Енергозберігаючі. Камери доповнюються спеціальним покриттям, яке відображає теплові промені.
– З покриттям SOLAR. Прозорий склад на основі срібла наноситься з внутрішньої сторони скла що відображає 60% сонячних променів.
– Тоновані або кольорові. Зміна кольору або затемнення знижує прозорість і створює нові відтінки в приміщенні.
– Самоочисні. Склад на основі діоксиду титану під дією ультрафіолету запускає хімічну реакцію, і бруд на поверхні скла розпадається, залишки змиває дощ.
– Ударостійкі. Загартоване скло витримує ударні навантаження і перешкоджає появі подряпин.

Обсадна коробка.
Дерев’яні стіни поступово сідають, і через усадку можуть пошкодитись віконні та дверні блоки, встановлені точно в розмір отвору. Обсадна коробка запобігає подібній неприємності.

Принцип дії обсадної коробки: між стіною і віконним (дверним) отвором встановлюється проміжна рамка – обсадна коробка. Рама вікна (дверей) кріпиться до неї жорстко, а зі стінами обсадная коробка з’єднується плаваючими кріпленнями, тобто вона переміщається по брусу вертикально. У вільний простір закладається утеплювач, щілини закриваються лиштвами – вікно (двері) виглядає акуратно та функціонує незалежно від перепадів вологості і швидкості усадки стін.

Основні перевага використання обсадної коробки – економія часу. Замовникам не потрібно чекати остаточної усадки стін, вікна і двері монтуються відразу у процесі будівництва.

Етапи установки вікна (дверей) з обсадної коробкою:
Пропилювання прорізів зі збереженням технологічних зазорів під усадку;
Монтаж обсадної конструкції з плаваючим закріпленням, установкою додаткового захисту від пари, вологи і втрат тепла;
Установка віконних (дверних) блоків;
Монтаж лиштв, відливів і фурнітури.

8. Двері

Стандартні вхідні металеві двері з базовій комплектації можна замінити на дерев’яні моделі, змінити фурнітуру, колір і розміри – будь-які варіанти виконання.

Вхідні двері для будинку з дерев’яних брусів:

Сталеві двері
Характеристики сталевих дверей для стандартної комплектації:
– Розмір – 960х2050 мм.
– Дверна коробка – профіль 50х25 мм + удаваний профіль 40х20 мм. У комплекті лиштва шириною 40 мм. Товщина стінок – 2 мм.
– Полотно дверей – лист металу товщиною 2 мм, посилений ребрами жорсткості з профілю 40х25х2 мм.
– Утеплення дверної коробки і ребер жорсткості.
– Зовнішня сторона двері покрита порошковим напиленням (мідь дрібна).
– Внутрішня сторона двері оброблена коричневою оббивкою.
– Петлі діаметром 20 мм на закритих підшипниках.
– Замок нижній циліндровий з вертушкою (5 ключів) і нажимной ручкою. Колір ручки: латунь.
– Замок верхній на 4 ключа, сейфовий.
– Дверне полотно утеплено пінопластом, по периметру проклеєний ущільнювач.

Додатково ми пропонуємо непромерзаючі сталеві двері з терморозривом, що дає додаткову теплоізоляцію.
Конструкція дверей з терморозривом передбачає мінімум поперечних металевих деталей і шар утеплювача в стулці і коробці. В результаті поліпшуються основні властивості конструкції:
– Морозостійкість – двері не промерзають навіть при температурі нижче -30 градусів.
– Відсутність конденсату і обмерзання дверного полотна.
– Підвищені звукоізоляція, міцність і вологостійкість.

Двері з дерева

Вхідні та міжкімнатні двері – важливий елемент будь-якого заміського будинку. Дерев’яні двері – ідеальний варіант для будинку з брусів, оскільки вони гармонійно поєднуються з екстер’єром та інтер’єром житла, роблять його ще стильнішим та затишнішим.

Переваги дерев’яних дверей:
екологічність та стильність,
міцність і довговічність,
висока звукоізоляція і шумоізоляція,
можливість виготовити конструкцію нестандартних параметрів.

При монтажі використовуються обсадні коробки, що захищає двері від усадки і температурних змін стін.

9. Інженерні системи.

9.1. Монтаж електропроводки.
Найбільш поширеними видами проводки в дерев’яних будинках є: метод відкритої проводки (зовнішня по стінах) і внутрішньої (прихована, яка передбачає прокладку кабелю всередині стіни або порожнинах перекриттів через труби з негорючої ПВХ). При зовнішній проводці дроти вигладять цілком естетично, тому власники будинків з дерев’яного брусу вибирають цей тип проводки: він простий як і при монтажі, так і при ремонті. По приміщенню прокладається проводка за допомогою керамічних ізоляторів або по кабель каналу. Внутрішній тип монтажу – більш складний і трудомісткий, а план проводки розраховується ще при проектуванні будинку.

9.2. Зовнішнє освітлення дерев’яного будинку та підсвічування території – вирішує як практичні завдання – освітлює територію, виділяє габарити будівлі, – так і робить будинок у темну пору доби красивішим.

Варіанти архітектурного підсвічування фасаду:

Класичне підсвічування – складається з комплекту прожекторів, односторонніх або двосторонніх світильників, декоративних світлових моделей. Прилади розташовують над входом, на балконі, на кутах будинку, на цоколі, між вікнами. Вуличні прожектори встановлюють на відстані 1-3 м від стін і направляють на будівлю.

Підсвічування контурів – складається з лінійних світильників, розташованих з внутрішньої сторони – на підкладці даху, під балконом, на терасі, кутах будівлі. В темряві лінійний світильник непомітний, світиться як би сам елемент конструкції.

Особливості архітектурного підсвічування фасаду:
Декоративне освітлення створює додаткове навантаження, тому потрібно заздалегідь передбачити використання приладів, розрахувати потужність. У проект вносять точки підключення, місця установки кожного приладу.

Ландшафтне освітлення – використовуються сучасні садово-паркові світлодіодні світильники і класичні вуличні ліхтарі. Технічна реалізація ландшафтного підсвічування включає обов’язкову ізоляцію кабелю, захист від вологості, розрахунок навантаження.

9.3. Котельня – обов’язкова частина заміського дерев’яного будинку для постійного проживання. Інженери підбирають обладнання і проектують котельні в дерев’яному будинку під конкретні вимоги, з урахуванням площі будинку та доступних ресурсів. Устаткування котельні можна встановити одночасно з будівництвом дерев’яного – прихована розводка водопостачання і система опалення входять в проект.

9.4. Опалення.
Поширені варіанти опалення в будинку з дерев’яного брусу:
Рідинне опалення – рідина нагрівається і поширюється по системі трубопроводів і радіаторів, віддаючи тепло в приміщення.
Електричне опалення – не потребуватиме встановлення теплоносія: нагріваючись, електрична система опалення (тепла підлога) трансформує теплову енергію і рівномірно обігріває будинок.
Повітряне опалення – нагріте спеціальною піччю повітря циркулює в приміщенні і нагріває повітря.
Газове опалення. Двоконтурні газові котли дозволяють не тільки опалювати дерев’яний будинок, але й нагрівати воду для побутових потреб без додаткового застосування бойлерів.

9.5. Система водопостачання.
У нас можна замовити приховану розводку інженерних комунікацій і водопостачання в дерев’яному будинку під ключ.
Варіанти водопостачання в будинку з брусу:
Централізоване – потребує встановлення власної внутрішньої системи для уникнення проблем з напором і чистотою води.
Водопостачання з колодязя – у будинок воду закачують занурювальним насосом або насосною станцією.
Водопостачання зі свердловини – потребує системи очищення води, встановлення глибинного насосу та гідроакумулятора для підтримки тиску.

Для нормальної роботи обладнання (котла, бойлера, пральної машини) потрібно підтримувати тиск в системі водопостачання дерев’яного будинку на певному рівні. Для створення і підтримки тиску використовують два види пристроїв: насосні станції – устаткування закачує воду, створює тиск – і відключається, коли тиск падає – насоси запускаються і знову качають воду; гідроакумулятор – підтримує тиск в системі після відключення насоса.

Замовити проект або задати питання: